12 Nisan 2011 Salı

göz enfiyonisti ekin... :')

geçen hafta, salı akşamı itibariyle gözümün şişmesiyle başlayan göz enfiyonisti maceram, dün itibariyle biraz yoluna girdi.. ne sıkıldım, ne sıkıldım anlatamam... çarşamba sabahı kalktığımda sağ gözüm bildiğiniz kapanmıştı!! bayaaa sabah sabah uyku mahmurluğu da eklenince 'kör olduuuuum' diye panikledim... göz vede dolayısıyla yüzüm de şişik falan, beytepe ardından hacettepe göz acil, eczane ilaç milaç derken ancak perşembe bir göz doktoruna muayene anlamında gittim. göz hafiften açılmış ama hala şiş tabe.............. (anlatırken bile gözüm yaşarıoooo) cahide isimli doktor hanım gayet cana yakın, tatlıcana ilgilendi benlen... göz bebeimde yuvarlak şekilli bir yara ve etrafında enfeksiyon sonucunda gözümü bandajla kapattık............ neyse bu sıkıcı konuyu daha fazla uzatmayayim; dün bandajım alındı, şu an en azından iki gözümle lenssiz/gözlüklü ekin olarak sahalara döndüm :) benimle ilgilenen herkeze yakiiinen teşekkür etmek de bugüne kaldı :)

en kötü resimleri yayınlamiiicim tabi :) yaklaşık 5 gündür eve tıkılmış durumdaym biraz sıkıldım tabi :) bu durumdan en memnun kişi elbetki mylo!! bu sabah evden çıkarken bana "yaaaaaa hadiii, oyun oynuoduk ne güseeel, nereye gidiosuuun???" şeklinde bakaraktan meowluyodu :)

bir gözümün bir süreliğine de iptal olması halinde yaşanan fiziksel aksaklıklara gelelim; bayaa enteresan bi deneyimdi..

1- sağ gözünüz iptal/erteli ise, sefkilinizin sağ tarafına oturmalısınız.. hem sol tarafınızda kalacağı için çeşitli hayvan modelleri gibi kafanızı tümden çevirmenize gerek olmadan ona bakabiliyor ve iletişime geçebiliyorsunuz; hem de sizin sürahi hanım kılıklı, sünepe görüntünüzü geçici de olsa ondan sakladığınızı zannedim biraz daha normal davranabiliyorsunuz :)

2- dokunmatik ekranlı bir telefonda tek elle mesaj yazıyorsanız bütün tuşlar birbirine giriyor; örneğin i harfi yerine sürekli o harfine basıp "yaaaaagh ffffffff bassana beaaa!" gibi tepkiler verip, sonradan olaya idrak edip alışıp, hafif sola çeker bir hareketle harflere basıyorsunuz uyarayim :)

3- ön-arka idrakı pek kalmıyor; meselaaaa araba park meselesi, ne kadar gittim, daha yer var mı falan gibi kaoslara giriyorsunuz --- tavsiyem arabayı olduğu yere bırakın, ben ööle yaptım- ; başkkaaa, bir başka örnek herzamanki yerinde duran salon sehpasının üzerine kenarına bardak bırakmadan önce bi durun!! acaba sehba milimetrik de olsa hakkaten düşündüğünüz yerde mi?? ben söööliyim, hayır değil.. otomat davranış olduğunu düşündüğünüz bir çok harekette halaaa iki göze ihtiyacınız vaaar!!

4- evinize gireceksiniz, anahtarlarınızı çıkardınız ve anahtar deliğine yöneldiniz... zaten normal şartlarda da ilk seferde tutturmakta zorlanıyorsanız, bi de tek gözle deneyin :) "enem! doğru yere sokuyorum yaaa, girsene!!?!!?!" diye bir panik-krizi yaşanabilir :)

5- göz bandajınızın üstüne taktığınız gözlüğünüz, ne yaparsanız yapın, çirkin görünecektir; hiç başka aksiyon denemeyin... bide, bu sebeple arasıra çıkardığınız 4 numara miyap gözlüğünüzü nereye koyduğunuzu da unutmayın... sonra bulmak fecii kabus oluyo..

gibi enstanteneler yaşadım.... ama en zoru, buzellerin aşağıdan zile basması ve benim kapıyı açarak merdivenlerden yukarı çıkışını izlememdi. halime bak; bi gözü bandajlı, üstüne sürahi hanım gözlüğü, üstümde sünepe bi pijama (çünkü baymışım hayattan :)), saçlar acemice kafaya taç şeklinde bağlanmış bir fuların da kurtaramadığı bir biçimde rezalet..... çok zordu çoooook! zaten ilk bandajlandım, ilk düşünce "bebeim beni bu şekilde görmemeli :S bu görüntü hiç bir zaman aklında kalmamalı!!"ilk geldi eve buzeller, ben tabi huzursuz, çekiniyorum falan (niyeyse??---hasta psikolojisi işte herhalde) sona zaman geçtikçe geçti :) ne garip düşüncelere, çekincelere giriyoruz bazen yaaa :) neyse, yine çooook uzattım, burda sonlandırıyoorum...

öğleden sona sınav var :) soruları print etmeliyim falan bişiler :)

2 yorum:

Unknown dedi ki...

Geçmiş Olsun Bir an önce aramımıza dönmeni bekliyorum

Hich dedi ki...

:) geçmiş olsun canım... Ben de 20lik ameliyetımdan sonra şişen yanak yüzünden sevgilimden ölesiye utanmıştım ahaha:D