4 Mayıs 2011 Çarşamba

devlet beni benim yerime, benden koruyacakmış!!!

dün oturdum, aldığım haberlerle şok(e) olup kalakaldım, mala bağladım, gözlerim doldu... evet, evet, konu 22ağustos/22agustos... önce bir isyan ve öfke dalgası, sonra "ekin ne diye, nereye, kime söyleniyorsun..." dedim kendi kendime.. (işte bu kısım mala bağlama kısmı).. sonra, umutsuzluk kelimesinin anlamını üretircesine gözlerim doldu. neler oluyo ülkemde yaa.. yarın ne olcak, gelecek ay ne çıkacak, seneye nelere söylenilenecek..

en ağırıma giden konu da, devletin beni aptal yerine koyması, ama öle böle bi aptal değil yani. süzmesinden.. benim kendime ait aklım yokmuş da, kendi hareket ve düşüncelerimi bilemiyormuşum vede kontrol edemiyormuşum ya, hani ben ne kendini bilmez bi salakmışım ya..
devlet beni benim yerime, benden koruyacakmış!!!
yok artık, elime silah vermeyi biliyorsun ama?? nedir abi bu muamele? nedir bu muhabbet? nedir bu muhasebe? vede nedir bu münasebet??? 

bakınız, sene olmuş 2011, bu saatten sonra ortaçağa dönmenin lüzumu yok.. inanmayı seçtiğiniz inanç ilkelerinde bu yok!!insanı sev var! 'insanın aklı var' var! insanları sev ki sevil var!! (neyse konu başka bir yere gidemeden bu paragrafı kapayayim ben:))

Bu yazdıklarım öfke veya isyan değil.. bu yazdıklarım belki biri okur da, "aa evet lan, konu porno değil, benim ifade etme veya alma özgürlüğüm.. hmmmmm.. burda yanlış birşeyler var yaaa" der. ben bilmesem de bir kişi, aklını kullanmayı göze alır!!! 

birazcık, çok azcık zeka sevgili insanlar...

....

Hiç yorum yok: